Харківщина отримала 60 тис. доз вакцини Moderna від уряду США

Партію вакцини Moderna в об’ємі 60 тис. доз доставили 20 липня на обласний аптечний склад у Харкові, повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації.

Загалом для регіону розподілено 120 тис. доз Moderna, яку Україна отримала 18 липня.

"60 тисяч доз область отримала 20 липня для щеплення першою дозою. Ще 60 тисяч доз вакцини - для щеплення другою дозою - регіон очікує протягом трьох тижнів", - пояснили в ОДА.

Як розповіли на обласному аптечному складі, невідкриті флакони з вакциною можна зберігати в холодильнику, захищеними від світла, за температури від 2°C до 8°C до 30 днів. Протягом цього періоду на транспортування можна виділити не більше 12 годин. Після розморожування вакцину не слід заморожувати повторно.

Після вилучення з холодильника невідкриті флакони можна зберігати за температури від 8°C до 25°C до 24 годин.

Довідка Depo.Харків. Партія вакцин Moderna надається Україні урядом США через глобальний фонд COVAX. Вона призначена для щеплення організованих колективів та професійних груп з попередніх етапів вакцинації.

Для повного щеплення цією вакциною необхідні дві дози з інтервалом у 28 днів.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.