У ВООЗ попередили про поширення нового штаму COVID-19

Лямбда-штам COVID-19, який вперше зафіксували минулого року у Перу, наразі вже циркулює у понад 30 країнах світу.

У Всесвітній організації з охорони здоров’я стежать за поширенням штаму та взаємодіє із країнами-членами організації для отримання інформації про вірус. Про це заявила голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове.

Вона зауважила, що вперше варіант “лямбда” був виявлений на території Перу наприкінці 2020 року. Проте до переліку варантів вірусу, що становлять інтерес, ВООЗ внесла його лише у червні.

ВООЗ попередила про появу більш небезпечних штамів COVID

“Він (лямбда-штам – ред.) циркулює у низці держав, здебільшого у Північній і Південній Америці, хоча дотепер він був виявлений у більш ніж в 30 країнах”, – резюмувала представниця ВООЗ.

Відомо, що в кінці червня “лямбда” – штам коронавірусу зафіксували Бразилії. Наразі вчені вже описали всім нових мутацій штаму “Лямбда”. Передбачається, що штам відрізняється підвищеною трансмісивною ознакою. Також може спровокувати загострення епідемії в таких країнах як Чилі, Перу, Еквадор і Аргентина. На думку науковців, вірус має кілька мутацій у спайковому білку, які, ймовірно, можуть вплинути на його заразність.

LIVE Q&A on #COVID19 with @DrMikeRyan & Dr @mvankerkhove. #AskWHO https://t.co/IAdmqlQ9vF

— World Health Organization (WHO) (@WHO) July 19, 2021

Нагадаємо, що в Україні цього літа прогнозують новий спалах коронавірусу.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я прогнозують, що до кінця літа “Дельта” штам коронавірусу стане домінуючим в Україні.

Раніше, гендиректор Всесвітньої організації охорони заявив про початок третьої хвилі пандемії COVID-19. Зокрема у ВООЗ зафіксували, що кількість нових випадків COVID-19 зростає четвертий тиждень поспіль.

Водночас з огляду на появу в Україні нового штаму COVID-19 Рада національної безпеки та оборони анонсувала посилення карантину в країні.

Натомість у Міністерстві охорони здоров’я України попередили, що черговий локдаун в країні можуть запровадити вже цієї осені. Очільник МОЗ підкреслив, що на це рішення може вплинути у тому числі темп вакцинації громадян.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.