На Львівщину надійшла перша партія вакцини "Moderna"

Ввечері 19 липня на Львівщину доправили 64 350 доз американської вакцини "Moderna". Ефективність препарату становить понад 94%. Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Першу партію вакцини використають для щеплення людей з організованих колективів та професійних груп з попередніх етапів вакцинації. Щеплення проводитимуть мобільні бригади.

"Для багатьох людей вакцинація має свої перестороги, однак вона є абсолютно безпечною, захищає від хвороби та її наслідків. Оскільки нові штами удвічі швидше призводять до госпіталізації, вакцинація — єдиний спосіб знизити ризик захворювання", — каже регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної хвороби у Львівській області Олег Когут.

Препарат "Moderna" — це мРНК-вакцина, схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Повний курс вакцинації включає дві дози з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%.

Що відомо 18 липня дитячий фонд ООН доставив в Україну понад 2 мільйони доз мРНК-вакцини проти коронавірусу виробництва американської компанії Moderna. Уряд США надав цю партію через глобальний механізм COVAX. Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму "Дельта" на 80% — львівська епідеміологиня Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19. Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації. Читайте нас у Telegram: головні новини регіону