Центри вакцинації на Полтавщині працюють щодня. Які вакцини пропонують на вибір

20 липня на Полтавщині розпочали працювати всі центри масової вакцинації. Для виконання щеплень доступні дві вакцини: CoronaVac та Pfizer. Центри вакцинації працюють щодня без вихідних у Полтаві, Миргороді, Лубнах, Кременчуці та Горішніх Плавнях.

Пріоритетними для отримання вакцини Pfizer є люди віком від 60 років, які записані до листа очікування. Порядок отримання щеплення іншими групами населення визначатиме черга на місці вакцинації.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, цими вихідними область отримала нову партію вакцини Pfizer. Доз вакцини достатньо, щоб щеплювати не тільки пріоритетні групи населення, але й усіх охочих у центрах вакцинації.

За даними від 19 липня, на Полтавщині зберігають 14 тис. 481 дозу вакцини Pfizer. Директор ДОЗ говорить, що до середи їх мають використати для щеплень у центрах вакцинації.

У пунктах щеплень мають організувати розведення потоків людей, які отримують щеплення різними вакцинами.

Ми поговорили з полтавською лікаркою-імунологинею про ефективність різних вакцин, стійкість набутого від них імунітету, а також про те, що змушує погоджуватися на вакцинацію людей, які раніше не збиралися цього робити. Матеріал можна прочитати тут.