Фінляндія з 26 липня відкриває кордони для українців

Фінляндія з 26 липня відкриває кордони для українців, які пройшли повний курс вакцинації.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter.

Фінляндія стала ще однією країною, яка дозволила в’їзд вакцинованих від коронавірусу громадян після рішення Ради ЄС про зняття для України обмежень на подорожі.

Фінляндія з 26 липня відкривається для українців, які пройшли повний курс вакцинації.

Детальні умови в’їзду та список визнаних вакцин є на інтерактивній карті МЗС (спойлер: індійські та китайські там є)#ВакцинуйсяТаМандруйhttps://t.co/8RkEzCg6Yk

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 20, 2021

За даними Міністерства закордонних справ, фінської стороною визнаються вакцини:

Comirnaty (Pfizer-BionTech)

COVID-19 Vaccine Spikevax (попередньо Moderna)

Vaxzevria (попередньо COVID-19 Vaccine AstraZeneca)COVID-19 Vaccine

Janssen (Johnson&Johnson)

BIBP/Sinopharm

COVISHIELD

CoronaVac

Повідомляється, що у разі відсутності документу про повну вакцинацію, прибулі мають пройти тест на коронавірус на прикордонному пункті контролю. Це не стосується людей, які мають негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, та людей, які перехворіли на COVID-19 щонайменше півроку тому та мають відповідну довідку. У разі відмови пройти тест чи позитивному результаті, громадяни мають самоізолюватися на два тижні, йдеться на сайті Інституту охорони здоров’я Фінляндії.

До 26 липня в’їзд до Фінляндії дозволено:

громадянам Фінляндської Республіки та їхнім родичам;

громадянам країн-учасниць Шенгенської угоди (та їхнім родичам), громадянам країн ЄС (та їхнім родичам) та громадянам третіх країн, за умови наявності дозволу на проживання у Фінляндській Республіці;

сезонним працівникам, які внесені до спеціального списку, за умови пред’явлення на кордоні спеціального документа від роботодавця, в якому обґрунтовується необхідність в’їзду на територію Фінляндії конкретного працівника;

іншим громадянам дозволено лише при наявності поважних причин та документів, що підтверджують мету поїздки.

Також з 7 червня до Фінляндії можна приїхати для відвідування близьких родичів (чоловіка/дружини, дітей, батьків, батьків когось з подружжя, онуків, бабусь та дідусів) за умови наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки.

Нагадаємо, 18 липня кордони для українців відкрила Бельгія та Німеччина. Днем раніше, 17 липня, обмеження на в’їзд для туристів з України зняла Данія.

Раніше Європейський Союз додав Україну до списку країн, для яких слід скасувати обмеження на необов’язкові подорожі.

Нагадаємо, 15 липня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після рекомендацій Євросоюзу відкрити зовнішні кордони для туристів з України кожна країна-учасниця буде приймати своє окреме рішення. Також будуть визначені умови в’їзду українців на територію країн ЄС.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS