У кропивницькому СІЗО від коронавірусу щепили засуджених та ув’язнених

12 засуджених і 23 ув’язнених вакцинували від коронавірусу за 2 години у кропивницькому слідчому ізоляторі. Про це Суспільному розповів заступник начальника ізолятора Андрій Стеценко. Усього там утримують 441 людину, 12 з яких засуджені відділення господарського обслуговування, решта – ув’язнені, які чекають рішення суду.

За словами Андрія Стеценка, у початковому списку охочих щепитись було 90 людей, вони відмовились вакцинуватись в день щеплення. 20 липня відбувся другий етап вакцинації в ізоляторі. Під час першого етапу, 8 липня, від коронавірусу щепили 100 засуджених.Вакцинувати від коронавірусу засуджених та ув’язнених у слідчий ізолятор приїхала мобільна бригада з міста Новоукраїнка. До кабінету щеплень охочих вакцинуватись заводили по одному. Усі підписали згоду на вакцинацію. Лікар вимірював їм тиск, рівень кисню в крові і температуру. Щепили вакциною CoronaVac.

Лікар мобільної бригади вакцинації Сергій Тикул розповів, що ефективність вакцини, на момент ревакцинації, складає близько 72%. Її зберігають в переносному холодильнику протягом майже 7 годин за температури 2-8 градусів вище нуля. Одна упаковка містить 40 флаконів. Це 40 доз вакцини: ”З побічних реакцій – максимум, що ми спостерігали – це підвищення температури і, напевно, головний біль. А так – ця вакцина дуже добре переноситься”.

Ув’язнені коментувати свою згоду на щеплення не можуть – пояснив заступник начальника ізолятора. Для цього потрібен дозвіл слідчого органу та суду, за яким вони числяться. Крім того, з його слів, ніхто з ув’язнених, яких опитували співробітники ізолятора, не погодився на коментар.

Другу дозу щеплення вакциною CoronaVac ув’язнені і засуджені отримають через 28 днів.

Що відомо Минулої доби COVID-19 підтвердили в одного жителя Кіровоградської області, одужали троє, від ускладнень захворювання померла жінка. Кіровоградщина отримала вакцину від коронавірусу Moderna. 17 та 18 липня від коронавірусу вакцинували більше двох тисяч жителів Кіровоградщини.