В Україні розпочався п'ятий етап вакцинації проти коронавірусу: що потрібно знати

21 липня в Україні розпочинається п'ятий етап вакцинації проти коронавірусної хвороби.

Відтепер усі особи, яким виповнилося 18 років, можуть вакцинуватися від Covid-19. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

Реєстрація на вакцинацію у додатку "Дія" більше неможлива. Записатися на щеплення можна до пунктів вакцинації, які діють у більшості закладів первинної медичної допомоги, зателефонувавши в реєстратуру. Окрім цього, зареєструватися до центрів масової вакцинації можна за телефоном чи онлайн.

Працівників сфери освіти, охорони здоров'я, соціальної сфери, військовослужбовців, працівників структур державної безпеки та структур, які забезпечують роботу держави, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, а також організовані колективи з понад 50 охочими вакцинуватися щеплюватимуть мобільні бригади за місцем їхньої роботи.

Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду вакцинації додому, зателефонувавши за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря.

У МОЗ додають, що наразі регіони забезпечені ліками від Covid-19 та можуть розпочинати вакцинацію всіх. Щеплення проводять препаратами Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) та Moderna.

Раніше інформували, що в Україні скасували реєстрацію на вакцинацію в "Дії".