В НАН констатували зростання захворюваності COVID-19 в Україні

В Україні, наявні оперативні епідемічні дані, дозволяють стверджувати про завершення фази спаду захворюваності на коронавірус. У Національній академії наук України заявили про загрозу "вибухових темпів" поширення хвороби.

Занепокоєння вчених викликає те, що протягом останнього тижня виросли відразу три ключових епідемічні показники, що відображає епідемічну ситуацію найкраще: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій, кількість нових зареєстрованих випадків хвороби. Про це свідчить огляд поточної епідемічної ситуації НАН.

"На цей час, захворюваність вже росте в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, існує загроза виникнення вибухових темпів такого зростання - подібно до того, як це спостерігалося в деяких країнах світу з поширенням в них штаму "Дельта", - сказано в огляді.

"При цьому число позитивних ПЛР-тестів - ймовірно, найбільш оперативний з них - за тиждень виросло відразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій і нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно - на 4,9% і 7, 3% відповідно ", - йдеться в повідомленні.

При цьому, хоча вибухового зростання на даний момент немає ні водному регіоні України, зазначається, що темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні. І тому, ймовірність прискорення росту досить висока.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, чи можлива в Україні платна вакцинація від коронавірусу. Також ASPI news повідомляло, що Ляшко і Федоров провели демонстрацію е-лікарняних листів в Україні.