В Україні є загроза «вибухового» зростання COVID

У Національній академії наук опублікували дослідження, які дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. Разом з тим існує загроза виникнення «вибухових темпів» наступного зростання — подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму «Дельта».

Про це за інформацією Національної академії наук України повідомляє Командування Медичних сил ЗС України.

Дослівно: «Стурбованість викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники, що, як ми вважаємо, відображають епідемічну динаміку найшвидше: кількість позитивних ПЛР-тестів, нових госпіталізацій і нових зареєстрованих випадків хвороби.

При цьому число позитивних ПЛР-тестів — ймовірно, найоперативніший з них — за тиждень зросло одразу на 16,6 %, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно — на 4,9 % і 7,3 % відповідно.

Відзначимо, що хоча вибухового зростання не спостерігається у жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою.

До зростання також перейшла частка позитивних результатів тестування. В середньому за останні 7 днів вона становила 2,44 % проти досягнутого 9 днів тому мінімального значення у 2,08 %, і таке значення є найбільшим з 2 липня 2021 року».

Тим часом зазначається, що щоденне число летальних випадків незначно знизилось у тижневому усередненні.

Майже весь тижневий приріст загальнонаціональної захворюваності зосереджувався у групі «Південь», причому левова частка приросту припадає на Одеську область. Менш помітні епіцентри захворюваності можна виокремити в Києві та Сумській області.