У ВООЗ не виключають появи нового ще більш небезпечного штаму коронавірусу

Глава ВОЗ Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що єдиний вихід від розповсюдження нового штаму коронавірусу – вакцинувати якомога більше населення планети. Гебреєсус підкреслив, що до кінця 2021 року мають бути щеплені 40% жителів кожної країни, а до середини наступного – мінімум 70%.

Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус під час виступу в Токіо на 138-й сесії Міжнародного олімпійського комітету заявив, що на планеті може з'явитися новий і більш небезпечний штам коронавірусу. За його словами, вірус мутує, з'являються інші варіанти вірусу, які можуть бути більш небезпечними, ніж штам "Дельта". "Що більше буде варіантів, то більша ймовірність, що один із них просто буде обходити вакцини і таким чином доведеться все починати спочатку", – сказав він.

Міністерство охорони здоров'я України сьогодні повідомило, що в Україні розпочався п’ятий етап вакцинації проти COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 778 377 людей, з них отримали 1 дозу – 2 778 375 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 501 291 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Нагадаємо, у Національній академії наук України заявили про загрозу "вибухових темпів" поширення хвороби. Також ASPI news повідомляло, що міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, чи можлива в Україні платна вакцинація від коронавірусу.