«Дія» просить видалитися з черги на вакцинацію. Чому?

Додаток «Дія» просив видалитися з черги на вакцинацію тих користувачів, хто вже отримав щеплення проти коронавірусу. Так хотіли оцінити, скільки невакцинованих залишилося у черзі.

Про це розповів Liga.net директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я НСЗУ Дмитро Черниш.

За його словами, запис у «Дії» — це лише черга на вакцинацію, щоб оцінити кількість охочих вакцинуватися. За допомогою цих даних визначали, скільки потрібно вакцин.

«Фактично, черга не переросла в запис на вакцинацію, бо він відбувався через медичні інформаційні системи», — сказав Черниш.

Він додав, що сервіс просив видалити свій запис із листа очікування тих, хто вже вакцинувався. Таким чином НСЗУ хотіла визначити, скільки невакцинованих людей залишилося у черзі.

Водночас із 21 липня уже не потрібно реєструватися на вакцинацію через «Дію». В Україні розпочався 5-й етап вакцинації — тепер отримати щеплення можуть всі охочі. У «Дії» зазначили, що тепер реєструватися на вакцинацію через додаток не потрібно.

У «Дії »нагадали, що за весь час на вакцинацію через сервіс записалися 698 тисяч людей, 40% із них вже отримали щеплення.