Чоловіка не пустили на літак через позитивний COVID-тест. Він перевдягнувся в жінку й пройшов за документами дружини

В Індонезії чоловіка не пустили на борт літака, оскільки в нього був позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Тоді він замаскувався під жінку, вдягши нікаб, і сів на рейс за документами своєї дружини. Чоловіка затримали по приземленні літака.

Про це повідомляє CNN Indonesia.

Інцидент стався на рейсі індонезійської компанії Citilink зі столиці Джакарти до міста Тернате. Чоловік, якого називають лише за ініціалами, «ДВ», нібито вдягнув нікаб і пройшов на борт за документами дружини — у неї ПЛР-тест був негативний.

Одна із бортпровідниць літака побачила, як «жінка» зайшла до вбиральні і вийшла вже без нікабу — виявилося, що це був чоловік. Працівниця повідомила про це керівництво аеропорту в Тернате, і ті по поверненні затримали чоловіка.

Експрес-тест на коронавірус, а згодом і ПЛР-тестування дало позитивний результат. Наразі чоловік перебуває на самоізоляції в себе вдома в Тернате під наглядом поліції, а по її завершенні проти нього відкриють справу за порушення епідемічних норм. В Індонезії — четвертій за кількістю населення країні світу — наразі зростає захворюваність на COVID-19. Більшість нових випадків пов’язані з більш заразним штамом коронавірусу «Дельта» (його також виявили і в Україні). На початку липня в частині міст запровадили локдаун.

З початку липня в Індонезії щодня фіксують понад 25 тисяч нових хворих на COVID-19 — більше, ніж будь-коли з початку пандемії (15 липня це число перевищило 56 тисяч). Загалом на 270-мільйонну Індонезію коронавірус виявляли в понад 2,95 мільйона людей, з яких 76,2 тисячі померли.

Імовірно, ця статистика не до кінця відповідає дійсності: дослідження Центру контролю та профілактики захворювань США та індонезійських науковців виявило, що в Джакарті близько половини населення мають антитіла до COVID-19 — у 12 разів більше, ніж за офіційними даними.

Вакцинація проти коронавірусу в країні розгортається повільно: станом на зараз лиш трохи більш як 6% населення повністю імунізовані.