На Закарпаття прибуло 26 700 доз вакцини Moderna для першого щеплення

"Вперше Закарпаття отримало для проведення імунізації вакцину Moderna. Для першого щеплення ми одержали 26 700 доз, найближчими днями приїде така ж кількість для другої дози. Вакцина Moderna аналогічна до Comirnaty/Pfizer-BioNTech, ефективна, рекомендована ВООЗ до екстреного використання і визнана у багатьох країнах світу, що дозволяє вакцинованим вільно подорожувати. Препарати Pfizer і Moderna будемо використовувати для вакцинації організованих колективів.

Загалом вакцинальна кампанія в області працює на трьох платформах. Перша - це мобільні бригади, які працюють з великими колективами та підприємствами, виїжджаючи на місце їх дислокації. Друга платформа - це наші амбулаторії. Тут ми працюємо з вакцинами CoronaVac та AstraZeneca (її поки використовуємо лише для другої дози, нові поставки очікуються в найближчі дні). Третя платформа - Центри вакцинації населення, які відсьогодні працюватимуть щодня - з 10:00 до 15:00. Щеплення тут можна отримати у порядку живої черги, попередній запис для цього не потрібен", - зауважила Вікторія Тимчик.

За її словами, на сьогодні повний захист від COVID-19 отримало трохи більше 6% дорослого населення області, а для колективного імунітету цей показник має становити близько 70%. Тому плани амбітні, а закарпатців закликають бути свідомими громадянами і подбати про себе та близьких.