У Гренландії невакцинованим заборонили ходити у кафе і користуватися громадським транспортом

Про це 19 липня розповів прем'єр-міністр Гренландії Муте Боруп Егеде, передає данське видання The Local.

Ідеться про людей, які не отримали жодну дозу вакцини. Причиною такого рішення стало те, що на острові зараз фіксують зростання кількості активних хворих.

«Ми всі повинні взяти на себе спільну відповідальність і проявити велику обережність, оскільки ми ще не знаємо, чи є це штамом Delta, який поширюється набагато швидше, ніж більш ранні штами COVID-19», — сказав Егеде.

Нове правило діятиме щонайменше до кінця липня та не поширюватиметься на пасажирів, які прямують додому міжміським транспортом. Також нововведення не стосується таксі.

Також влада вирішила не зобов'язувати пасажирів пред'являти документ про вакцинацію — каже, що довіряє суспільству.

Як повідомляє гренландське видання Sermitiaq.

AG, на острові із населенням у приблизно 56 тисяч людей уже повністю вакцинували понад 19 тисяч жителів. Щонайменше одну дозу отримали 33 тисячі людей. Зараз у Гренландії є 25 активних хворих. А всього з початку пандемії там зафіксували 83 випадки COVID-19, від ускладнень захворювання ніхто не помер.

Батіг і пряник

Уряди низки країн нині намагаються різними методами змусити населення швидше вакцинуватися проти коронавірусу. Так, наприклад, влада пакистанської провінції Пенджабу заявила, що блокуватиме телефони людей, які відмовляються вакцинуватися проти коронавірусу.

Водночас уряд Фіджі оголосив, що зробить вакцинацію проти коронавірусу обов'язковою умовою для можливості працювати як у державному, так і приватному секторах.

У низці інших країн населення заохочують вакцинуватися різноманітними вигодами. Наприклад, серед жителів Гонконгу розіграють квартиру за 1,4 мільйона доларів як головний приз лотереї на підтримку держпрограми з вакцинації проти коронавірусу.

У США у багатьох штатах проводять лотереї серед вакцинованих. У штаті Нью-Джерсі започаткували кампанію, в межах якої кожен житель від 21 року міг отримати безплатне пиво.

Крім того, у Нью-Йорку за вакцинацію в пунктах щеплень на залізничних вокзалах і станціях метро вирішили давати людям безоплатні перепустки на проїзд. А в Сербії пообіцяли виплатити по 30 доларів усім, хто вакцинувався до кінця травня.