Вчені виявили слабке місце Covid-19

Німецькі вчені з Франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете провели дослідження, які дозволили дізнатися слабкі місця коронавірусу. Також їм вдалося розпізнати терапевтичні молекули, націлені на ці консервативні ділянки, які ніколи не мутують.

Раніше фахівці вивчали тільки блокування інфекційних білків для знищення коронавірусу. Однак напад на вірусний геном може зупинити розмноження інфекції, оскільки в зараженій клітині вірусна РНК становить до двох третин від усієї РНК.

Під час досліджень вченим вдалося розпізнати 15 коротких сегментів геному коронавірусу, які можуть бути його слабкою зоною. Як виявилося, ці геноми, задіяні для виконання важливих регуляторних функцій і у різних видів Covid-19 вони схожі схожі. Щоб прийти до цього висновку фахівцям потрібен був рік. Автор досліджень Харальд Швальбе розповів:

Незважаючи на велику кількість мутацій SARS-CoV-2 консервативні сегменти РНК, ідентифіковані нами, найбільш перспективні для розробки ефективних цільових інгібіторів.

Використовуючи дані досліджень вчені проводять тестування на можливих терапевтичних кандидатах.

Раніше ми повідомили, що вчені створили препарат від інфаркту з отрути найбільш смертоносного павука в світі.