П'ята хвиля. Як проходить щеплення від COVID-19 у калуському центрі вакцинації на Франківщині

21 липня в калуському центрі вакцинації, який відкрили двома днями раніше, щепилися 158 людей. Більшість із них отримали другу дозу. Проходить вакцинація на базі Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги у межах початку п'ятої хвилі вакцинації від коронавірусу в Україні.

Олександр Антипенко, який прийшов щепитися від коронавірусу, свою дозу вакцини не отримав. Чоловік хотів вакцину Pfizer, якої у медзакладі наразі бракує: "Хотів або Pfizer, або ще якоюсь іншою, з якою можна за кордон. Сказали завтра підійти. Можливо, завтра буде інша, бо то не знають навіть".

Михайло Фітковський також хотів щепитися вакциною Pfizer. Це мала бути його перша доза вакцини.

"Часто виїжджаю за кордон на роботу. Хотіли вакцинуватися, аби приїхати і одразу там працювати, не сидіти 10 днів на карантині, — говорить чоловік. — Це по-перше. По-друге, вакцинуватися для себе, щоб вберегтися".

У холодильнику медзакладу є вакцини AstraZeneca, CoronaVac і один флакон Pfizer. Їх можна зберігати за температири до + 8 °C.

Після обіду вакцинації у калуському центрі не було, хоча працює він до 16-ї години. Більшість людей приходять до 12-ї, тоді і проводять вакцинацію, каже лікар мобільної бригади з вакцинації Станіслав Рибчак.

"Пацієнту обов'язково потрібно мати з собою документ, який посвідчує особу. Також бажано, щоб обов'язково була укладена декларація з сімейним лікарем, — мовить Станіслав Рибчак.

При Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги працюють ще мобільні бригади вакцинації.

"В нас є шість мобільних бригад. За цей час ми провели більше 13 500 щеплень. Сьогодні одна наша бригада була на підприємстві "Карпатнафтохім", там щепили 150 людей. Одна бригада їздила в село Новиця – 87 людей щепили, одна бригада в Івано-Франківську щепила працівників обласної податкової адміністрації — приблизно 150 людей", — розповідає директор Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

До п’ятниці центри масової вакцинації мають запрацювати ще в Косові, Верховині та Надвірній. Про це Суспільному Карпати повідомив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Ігор Дмитренко.

Нагадаємо, центр вакцинації від COVID-19 у Калуші відкрили на місці пункту щеплень 19 липня. Він діє у міській поліклініці на вулиці Богдана Хмельницького, 32 і працюватиме щобудня з 9:00 до 16:00.

Раніше головний санітарний лікар області Руслан Савчук анонсував Суспільному, що на Франківщині планують відкрити кілька центрів масової вакцинації. Зокрема, у Калуші, Надвірній і Коломиї.

Читайте також

На Івано-Франківщину привезуть 25 тисяч доз вакцини Moderna На Франківщині планують збільшити кількість медиків у пунктах щеплення та мобільних бригадах У Івано-Франківську відкрили центр масової вакцинації від COVID-19 Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини