1,5 мільйонів дітей втратили батьків через COVID-19

Дослідження показало, що понад 1,5 млн дітей на нашій планеті втратили батька або матір, дідуся або бабусю, або інших родичів, які здійснювали за ними догляд через COVID-19. За своїми наслідками нинішню пандемію можна порівняти з самими похмурими спалахами грипу в новітній історії. Вчені з американських Центрів з контролю і профілактики захворювань разом з експертами з Імперського коледжу Лондона переглянули дані смертності і статистику фертильності з 21 країни світу. Їх цікавив період з березня 2020 по квітень 2021. Виявилося, що понад мільйон дітей втратили одного або обох батьків, а ще півмільйона втратили інших своїх близьких родичів, які здійснювали за ними догляд. Тільки в США кількість таких дітей становить 110 000.

Автори дослідження підкреслюють, що цим дітям екстрено необхідна підтримка, оскільки осиротілі молоді люди стикаються з підвищеним ризиком для свого здоров'я, безпеки і благополуччя. Пандемія COVID-19 перманентно і різко змінила їхнє життя, і тепер на цих дітей чекають дуже нелегкі часи, як вважають дослідники.

У порівнянні з дорослими, діти набагато менш уразливі перед коронавірусом. Вони майже ніколи не переносять його у важкій формі і не вмирають від нього. Але цей ризик не виключає того жахливого впливу панжемії на життя дитини. На сьогодні від ковіду померли понад 4 млн людей, багато дітей втратили батьків, дідусів і бабусь, а також інших вкрай важливих для їхнього життя дорослих людей. Все це робить їх сиротами, що є одним із значних факторів ризику для благополуччя дитини.