Закарпаття: Прибуло 26 700 доз вакцини Moderna для першого щеплення

Про це повідомила регіональний координатор вакцинальної кампанії від COVID-19 у Закарпатській області Вікторія Тимчик.

- Уперше Закарпаття отримало для проведення імунізації вакцину Moderna. Для першого щеплення ми одержали 26 700 доз, найближчими днями приїде така ж кількість для другої дози. Вакцина Moderna аналогічна Comirnaty/Pfizer-BioNTech, ефективна, рекомендована ВООЗ до екстреного використання і визнана у багатьох країнах світу, що дозволяє вакцинованим вільно подорожувати. Препарати Pfizer і Moderna будемо використовувати для вакцинації організованих колективів, - наголосила Вікторія Тимчик (на знімку).

Загалом вакцинальна кампанія в області розгорнута на трьох платформах. Перша - мобільні бригади, які працюють з великими колективами та підприємствами, виїжджаючи на місце їх дислокації. Друга - це амбулаторії, тут працюють з вакцинами CoronaVac та AstraZeneca (її поки що використовують лише для другої дози, нові поставки очікуються найближчими днями). Третя платформа - Центри вакцинації населення, які працюють щодня з десятої до п'ятнадцятої години, щеплення тут можна отримати в порядку живої черги, попередній запис для цього не потрібен.

За словами В. Тимчик, наразі повний захист від COVID-19 отримало трохи більше 6% дорослого населення області, а для колективного імунітету цей показник має становити до 70%. Тому плани амбітні, а закарпатців закликають бути свідомими громадянами і подбати про своє здоров'я і своїх близьких.

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фото з доступних джерел.