У Києві зафіксували шість випадків “Дельта” штаму коронавірусу

В Олександрівській клінічній лікарні Києва зафіксували шість випадків “Дельта” штаму коронавірусу.

У Департаменті охорони здоров’я міста Києва зауважили, що шляхом первинного тестування було виявлено 6 випадків COVID-19 штаму “Дельта”. Наразі матеріали досліджень передані до Київського міського лабораторного центру МОЗ України.

Зазначається, що дослідження провели завдяки спеціально закупленим лікарнею саме для діагностування цього штаму реактивам. Крім того, директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург зауважила, що штам “Дельта” зафіксували у людей віком від 21 до 73 років.

Коронавірус випередив рак серед причин смертей в Україні

За її словами наразі українські медики знають про штам “Дельта” більше не з практики, а із досвіду іноземних колег, з якими постійно спілкуються столичні лікарі. Відомо, що “Дельта” відрізняється високим рівнем контагіозності (заразливістю), коротшим інкубаційним періодом та агресивнішим протіканням.

З огляду на появу в Києві нового штаму Гінзбург закликала українців зробити щеплення проти COVID-19.

“Жодна важлива справа не варта життя. Кожна вакцина, яка зареєстрована в Україні з великою вірогідністю захистить Вас від смерті. Вакцинуйтеся! Зробіть це заради себе та близьких, які будуть потерпати від того, що Ви страждаєте від хвороби, або взагалі не зможете з нею впоратися, незважаючи на всі зусилля лікарів”, – наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Як відомо, станом на 15 липня в Україні загалом було підтверджено чотири випадки зараження “Дельта” штамом коронавірусу. У центрі громадського здоров’я підкреслили, що ці чотири зразки мають походження з країн Європи і РФ.

Нагадаємо, фахівці Національної академії наук України фіксують завершення спаду захворюваності на COVID-19 серед населення та прогнозують, що країні можуть загрожувати “вибухові темпи” зростання хворих на коронавірус.

Крім того, на Хмельниччині вже заявили, що зростання в регіоні кількості нових випадків COVID-19 та збільшення кількості госпіталізацій пацієнтів з коронавірусом свідчить про початок нової хвилі пандемії.

Раніше, гендиректор Всесвітньої організації охорони заявив про початок третьої хвилі пандемії COVID-19. Зокрема у ВООЗ зафіксували, що кількість нових випадків COVID-19 зростає четвертий тиждень поспіль.

Водночас з огляду на появу в Україні нового штаму COVID-19 Рада національної безпеки та оборони анонсувала посилення карантину в країні.

Натомість у Міністерстві охорони здоров’я України попередили, що черговий локдаун в країні можуть запровадити вже цієї осені. Очільник МОЗ підкреслив, що на це рішення може вплинути у тому числі темп вакцинації громадян.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.