Зеленський підписав закон про спрощення закупівель товарів та послуг, необхідних для протидії COVID-19

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про державні закупівлі" щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель" №1599-IX, який Верховна Рада ухвалила 1 липня, повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з документом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів, змінено підхід до закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для виконання заходів щодо попередження виникнення та поширення COVID-19.

Зокрема, без застосування процедури державних закупівель здійснюватиметься закупівля лікарських засобів, вакцини або інших медичних імунобіологічних препаратів, витратних матеріалів для надання медичної допомоги хворим та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров'я, які надають допомогу пацієнтам, хворим COVID-19, систем постачання медичних газів.

Перелік лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуватиме Кабінет Міністрів України.

За результатами закупівлі замовник має оприлюднювати звіти про підписання договору про закупівлю та його виконання, а також договір про закупівлю з усіма додатками до нього.

За процедурою спрощених публічних закупівель здійснюватиметься закупівля необхідних для зазначених цілей товарів та послуг.

Закон набуває чинності наступного дня після оприлюднення.