На Вінниччину завезли близько 2500 доз нової вакцини Moderna

На Вінниччині працюють пункти щеплень на базі амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Кількість вже існуючих ( а це 150 пунктів) буде збільшуватись, аби відкрити їх в усіх амбулаторіях, де працюють лікарі. Саме це допоможе кожній людині у селищі чи віддаленому населеному пункту мати доступ до вакцинації, повідомляє Інформаційна Вінниччина.

«Незважаючи на зниження захворюваності людей коронавірусною інфекцією, у вересні прогнозується суттєве зростання цих показників. Єдиний спосіб не допустити великої кількості захворюваності, летальних випадків або ж ускладнень вакцинація», - зазначає заступниця директора Департаменту охорони здоров`я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

Вінницька область за кількістю вакцинованих в Україні займає шосте місце. Найпопулярнішими вакцинами серед жителів міста є Pfizer, Comirnaty та Astrazeneca. Що стосується вакцини КоронаВак, то вона найкраще переноситься людьми, котрі мають проблеми з серцево-судинною системою.

З 21 липня 2021 року розпочався вже п’ятий етап вакцинування. У Вінницьку область станом на 20 липня завезли близько 2500 доз нової вакцини Moderna й планується ще 80 тисяч доз. Вона використовуватиметься для великих колективів.

За словами Тетяни Бондаренко, усі вакцини, які зареєстровані в Україні та сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, захищають від новоутворених штамів. КоронаВак, Astrazeneca, Comirnaty та Moderna — вакцини, котрі надають відповідний захист від захворювання, ускладнень та випадків госпіталізації.

Хто має бажання вакцинуватись, можуть приходити до Центру вакцинації або ж пункту щеплень не лише за попереднім записом. Проте, варто проконсультуватися з сімейним лікарем, аби розуміти, чи є відповідні протипоказання.

Наразі вже активно видаються міжнародні свідоцтва про вакцинацію сімейними лікарями. Сертифікат виписують і українською, і англійською мовами. В області їх вже виписано більше 300 штук. Крім цього, йде тестування вакцинального паспорта в електронній системі.

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов наголошує:

«В нас є достатня кількість будь-якої вакцини. Я закликаю вакцинуватись усіх, особливо освітян. Аби у нас була найменша кількість захворювань, потрібно бути свідомими».

Нагадаємо, у 18 центрах по всій Вінниччині вакцинують усіх охочих.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Руслана Сивак