Китай відмовився слідувати плану ВООЗ щодо другого етапу розслідування походження ковіду

Китай відмовився слідувати плану Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо другого етапу розслідування походження коронавірусу. По ньому фахівці ВООЗ планували вивчити лабораторії Ухань і місцеві ринки. Про це повідомляє Reuters.

«Ми не приймемо такий план вивчення походження, оскільки він в деяких аспектах ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці», - заявив Цзен Ісинь, заступник міністра Національної комісії охорони здоров'я. За його словами, план ВООЗ припускає, що вірус міг бути вироблений в лабораторії.

Ісинь також звинуватив ВООЗ в «політичному позерстві», зазначає Bloombeg. Він виступив проти політизації дослідження і зазначив, що другий етап дослідження повинен бути заснований на результатах першого.

Раніше глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус заявив, що ймовірний зв'язок між поширенням коронавірусу і витоком вірусу з лабораторії в Китаї виключили занадто рано. Так, про те, що штучне походження вірусу «вкрай малоймовірно», фахівці ВООЗ заявили в лютому після відвідування Уханьского інституту вірусології.

Влада США і Великобританії розкритикували ці результати і заявили, що Китай навмисно відмовляв фахівцям в доступі до необхідних даних.