Третя хвиля COVID-19: інфекціоніст пояснила, чому в Україні не можна закривати інфекційні стаціонари (Відео)

В Україні уже виявили новий штам COVID-19 "Дельта", що є значно агресивнішим за попередні – фахівці прогнозують третю хвилю епідемії коронавірусу. Лікарка-інфекціоністка Світлана Федорова оцінила стан інфекційної безпеки українських областей.

Федорова, яка є директоркою Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб, зазначила, що у її закладі на сьогодні зафіксовано найнижчий рівень летальності від коронавірусу по області та один із найнижчих по Україні, незважаючи на те, що установа брала на лікування лише пацієнтів з важкою формою хвороби. Втім, оснащення лікарні необхідними засобами відбувалося не за державні, а за спонсорські кошти.

Фахівець підтвердила, що інфекційний стаціонар у лікарнях необхідний завжди – навіть у випадку, коли немає інфекції. Варто пам'ятати, що в Україні потрібно остерігатися не лише коронавірусу.

"Наша країна – це країна хронічних епідемій. Якщо говорити про Миколаївську область, то ми пережили і холеру, і кір. В будь-якому місті в будь-який час можливий спалах кишкових інфекцій, менінгіту, лептоспірозу, ботулізму… Можна перераховувати довго. Це означає, що інфекційний стаціонар постійно знаходиться у бойовій готовності. Якщо немає великої пандемії, це не значить, що немає локальних спалахів, це не означає, що люди не хворіють на інфекційну патологію, яку неможливо утримувати в багатопрофільних лікарнях", – зауважила вона.

Федорова наголосила, що світова професійна спільнота дійшла до висновку про необхідність окремих інфекційних служб. Після того, як друга хвиля коронавірусу в Україні пішла на спад, почалися розмови про те, що інфекційні стаціонари необхідно переводити у багатопрофільні лікарні, втім, це вкрай неправильна стратегія.

Раніше ASPI news писало, що Федорова повідомила, чи готові українські лікарні до нової хвилі COVID-19.Також зазначалося, що Київ почав підготовку до нової епідемії.