Частина хворих, у яких у Києві підтвердили COVID-19 штаму «Дельта», нещодавно перебувала в Росії: що ще відомо?

Про це повідомив Микола Поворозник, заступником голови КМДА, передає «Сьогодні».

Раніше ми писали, що в Олександрівській лікарні Києва первинним тестуванням виявлено 6 випадків COVID-19 штаму «Дельта». Захворіли люди від 21 до 73 років.

Микола Поворозник запевнив, що стан усіх цих шести осіб наразі середнього та тяжкого ступенів. Двоє пацієнтів були в реанімації.

Цікаво, що клінічна картина цього штаму характеризувалася високою температурою й дихальною недостатністю, але не дуже відрізнялася від тих хворих, які надходили з коронавірусом до лікарні раніше.

«У зв'язку з цим було проведено аналіз їх місцезнаходження до прибуття до Києва. Виявилося, що частина з пацієнтів приїхали до столиці з Росії. Було прийнято рішення провести попередній аналіз. Він показав, що це штам "Дельта". На цей момент всі зразки матеріалів пацієнтів відправлені в лабораторію Центру громадського здоров'я України, і зараз ми очікуємо від них підтвердження або спростування цього діагнозу», - пояснив заступник голови КМДА.

Відтак, більшість хворих нещодавно перебували в Росії.

«Ми не маємо права розголошувати особисті дані про пацієнтів. Можу додати, що зараз фахівці перевіряють всіх контактних осіб, з якими спілкувалися пацієнти. Вони теж перебуватимуть під наглядом медиків», - зазначив заступник голови КМДА.

Водночас Микола Поворозник не виключає, що «Дельту» в Київ могли привезти й із курортних міст, на кшталт Туреччини, адже наразі сезон відпусток.

Заступник голови КМДА запевнив, що в разі збільшення хворих на коронавірус у столиці має вистачити місць у лікарнях.

«На сьогодні ми підготували 23 медичних установи та понад 5,6 тисячі ліжок, щоб приймати хворих на коронавірус. Штам "Дельта" протікає практично так само, як і інші штами», - наголосив Микола Поворозник.

Попри виявлені випадки нового штаму, у місті ще не говорять про посилення карантинних обмежень.

Цікаво, що в столиці почали поширювати чутки, що новинами про штам «Дельта» людей нібито хочуть «загнати» на вакцинацію. Микола Поворозник ці чутки спростував.

«Частки правди в таких заявах немає. Ми з самого початку заявляли, що єдиний спосіб зупинити коронавірусну інфекцію – це колективний імунітет. Його можна отримати, тільки шляхом імунізації. Тому інших варіантів на сьогодні просто немає. Ми говоримо про штам коронавірусу "Дельта", оскільки не маємо права приховувати цю інформацію», - підкреслив пан Микола.