Доктор медичних наук пояснив, чи можна вагітним вакцинуватися від СOVID-19

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Нещодавно ми писали, що киянка на 28-му тижні вагітності зробила щеплення проти СOVID-19. За її словами, багатьом майбутнім мамам відмовляють у вакцинації. Хоча вагітність не є протипоказанням.

Водночас у Данії рекомендують вагітним жінкам вакцинуватися під час другого та третього триместрів вагітності. Таке рішення аргументували тим, що вагітні хворіють на СOVID-19 у важкій формі, а також виникає загроза для життя дитини.

Віктор Досенко, доктор медичних наук, розповів свою думку щодо вакцинації вагітних.

«Щеплення може однозначно покращити здоров'я вагітної жінки, адже допоможе захистити від дуже небезпечної хвороби. Під час вагітності жінки хворіють важче. В Україні наразі зростає захворюваність. Протягом всього періоду пандемію траплялося чимало випадків невиправданої втрати вагітності - нібито на перший погляд самовільних абортів, які насправді були результатом СOVID-19. Вірус проникає в плаценту й викликає там запалення, як і в легенях. Передача вірусу від мами до ще ненародженої дитини є доведеним фактом», - повідомив Віктор Досенко.

Доктор медичних наук наголошує, що вакцинуватися вагітним обов'язково потрібно.

«Вакцинуватися потрібно на будь-якому етапі вагітності, коли лікар визначає пацієнтку здоровою. У неї не має бути гострих захворювань або загострень хронічних захворювань. Цей момент (здоров'я- ред.) потрібно використати для проведення першого, а потім і другого щеплення будь-якою вакциною, що є в Україні», - пояснив пан Віктор.

Окрім цього, Віктор Досенко прокоментував чутки про те, що препарат Pfizer викликає безпліддя.

«Наразі точно дослідили вплив вірусу на організм. Ось це важливо. Про це можна впевнено говорити, що це несе загрозу. Усе інше - це певні домисли», - наголосив доктор медичних наук.

Відтак, за словами Віктора Досенка, вакцина Pfizer ніяк не впливає на репродуктивну систему організму.