МОЗ пропонує, щоб обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширювалися на вакциновані колективи

МОЗ пропонує, щоб обмеження «жовтої» та «червоної» зон епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади, у яких колектив і відвідувачі мають СOVID-сертифікат, що засвідчує вакцинацію.

Про це йшлося на селекторній нараді щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19, яка відбулася під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, передає Урядовий квартал.

Також пропонують не обмежувати роботу кінотеатрів, закладів культури чи спортзалів у разі наявності дійсного протягом 72 годин негативного ПЛР-тесту або довідки про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.

«Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

А прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на важливості прискорити вакцинацію колективів закладів освіти. Станом на 1 вересня в Україні були повністю вакциновані лише 29% колективів шкіл та 23% працівниць та працівників дитячих садочків.

У МОЗ повідомили, що за останній тиждень кількість нових випадків захворювання зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі.

Високі темпи зростання нових випадків COVID-19 у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях. Також у цих регіонах швидко зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість госпіталізацій за тиждень збільшилась на 60%.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS