В Україні внесуть зміни до правил карантину

Кабінет Міністрів найближчим часом затвердить зміни правил карантину в Україні. Вони дозволять ефективно стримувати поширення Covid-19, а також зберегти економічну активність, упевнені в Міністерстві охорони здоров'я.

За інформацією МОЗ, за останній тиждень кількість інфікувань зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі. Нині високі темпи поширення коронавірусу фіксують у Чернівецькій, Волинській, Львівській та Тернопільській областях. Окрім цього, в регіонах швидко зростає завантаженість ліжок з киснем, а кількість госпіталізацій за тиждень збільшилася на 60%.

Через це МОЗ пропонує, щоб обмеження жовтої та червоної зони епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають Covid-сертифікат, що засвідчує вакцинацію, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідку про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.

За словами міністра охорони здоров'я України, це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність. У свою чергу, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на важливості вакцинації вчителів, щоб убезпечити дітей від хвороби під час навчання. Він зазначив:

Надзвичайно важливо прискорити темпи вакцинації вчителів та інших працівників навчальних закладів. Профільні міністерства повинні активно пропрацювати цю тему з регіонами, адже вже найближчим часом країна перейде в жовту зону.

Окрім цього, на нараді було обговорено питання дотримання санітарних норм і протидії підробці Covid-документів. МВС відновило перевірки на дотримання карантину, а також має намір перевіряти справжність сертифікатів вакцинації. Нацполіція, у свою чергу, відстежує сайти, з яких здійснюється фальсифікація документів.

Раніше інформували, в Україні збираються посилити карантин.