У Світовому банку констатували повільні темпи вакцинації в Україні

У Світовому банку заявили, що потрібно докласти більше зусиль і уваги, щоб охопити вакцинацією літніх людей старше 60 років. Рівень вакцинації яких відстає від середнього у країні, хоча вони найбільш вразливі до важкої форми перебігу захворювання COVID-19.

Україна використала ресурси Світового банку для закупівлі вакцин, а темпи вакцинації людей похилого віку відстають навіть від середніх у країні. Про це заявила віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде. Україна має один із найнижчих показників вакцинації в Європі, сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". Станом на 10 вересня лише 14,3% мешканців України отримали хоча б одну дозу й лише 11,5% повністю вакциновані. Якщо порівняти ці дані з даними сусідніх країн, то у Польщі повністю вакциновані 50% населення, у Словаччині - 40%, у Туреччині - 47%, навіть у сусідній Молдові - понад 21%.

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що поліцейські контролюватимуть дотримання маскового режиму та інших протиепідемічних заходів. Також повідомлялося, що в Україні з кінця серпня спостерігається збільшення числа хворих на COVID - 19 за добу.