Для тих хто не пройшов вакцинацію від коронавірусу Литва запровадила обмеження

Від сьогодні, 13 вересня, Литва запровадила обмеження для тих, хто не пройшов вакцинацію від коронавірусу.Про це повідомляє Delfi. Як зазначається, від сьогодні люди без “паспорта можливостей” не зможуть потрапити до магазинів з товарами не першої необхідності, до торговельних центрів, на ринки (якщо їхня площа перевищує 1500 кв. м). Також вони не зможуть користуватися послугами салонів краси, відвідувати спортклуби, заходи за участю більше 500 осіб.Людей з “паспортом можливостей” жодні обмеження не торкнуться, втім їх, як і раніше, просять дотримуватися запобіжних заходів, наприклад, дезінфікувати руки, дотримуватися дистанції, носити маски.

У транспорті “паспорт можливостей” не потрібен, однак всі повинні бути в захисних масках. А на міжміських маршрутах і замовних рейсах повинні бути зайняті тільки місця для сидіння.

Дошкільнята, учні початкової, середньої шкіл і гімназій, студенти профтехучилищ, всі, хто займається в музичних, художніх і ін. школах, отримують послуги без “паспорта можливостей”.Студенти вузів, колегій, які відвідують курси для дорослих, можуть ходити на контактні заняття безперешкодно, якщо у них є “паспорт можливостей”. У кого ж його немає – повинні регулярно тестуватися. Послуга надається безкоштовно. Цей виняток діє до 16 жовтня.

Медичні послуги надають без “паспорта можливостей”. Якщо жйдеться про планові послуги, то необхідно здавати тест на коронавірус, який оплачує держава.Залежно від епідеміологічної ситуації, МОЗ Литви залишає за собою право в майбутньому зпапровадити тестування для надання спеціалізовних амбулаторних послуг.