Вакциновані українці отримають пільги під час карантину

МОЗ пропонує деякі послаблення вакцинованим та перехворілим громадянам. Вони діятимуть навіть у червоній зоні епідемічної небезпеки.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запропонував, щоб обмеження "жовтої" та "червоної" зон епідемічної небезпеки не поширювалися на заклади господарювання, у яких колектив та відвідувачі мають відповідний сертифікат, що засвідчує вакцинацію, дійсний 72 годинм негативний ПЛР-тест або ж довідка про нещодавно перенесену коронавірусну хворобу. Про це очільник МОЗ розповів під час урядової селекторної наради щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19.

За словами Ляшка, зазначені заходи дозволять ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність. Тим часом, як йшлося на нараді, за останній тиждень кількість нових випадків захворювання на коронавірус зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі. Спостерігаються високі темпи зростання нових випадків у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях, де швидко зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість госпіталізацій збільшилась на 60%.

ASPI news раніше повідомляло, що у МОЗ анонсували запровадження нового локдауну восени 2021 року. Також головний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, скільки часу українці будуть змушені носити маски.