В Умані та Фонді Нахмана спростували інформацію про понад тисячу хворих хасидів

Фонд імені Раббі Нахмана спростував інформацію про хворих хасидів. Про це в коментарі Суспільному повідомила юристка фонду Ірина Рибницька.

У Черкаській ОДА зазначили, що спалаху COVID-19 в Умані немає.

Інформація про більш ніж тисячу хворих хасидів, які повернулися з Умані, не підтверджена, повідомила Ірина Рибницька:

"Згідно з офіційними даними фонду, немає такої кількості інфікованих. Звідки така інформація, ми не можемо сказати", - розповіла вона.

Об'єднана єврейська община в Україні також спростувала інформацію про кількість інфікованих:

"Інформація про більш ніж тисячу інфікованих брацлавських хасидів, які нібито приїхали з COVID-19 з Умані в Ізраїль, за даними ОЄОУ, не підтверджена офіційними повідомленнями з боку Ізраїлю", - зазначають в телеграм-каналі ОЄОУ.

Завідувач Уманського відділення центру контролю та профілактики хвороб Іван Гейко зазначив, що точної кількості про стан інфікованих під час святкувань немає:

"Тестування хасидів у районі паломництва під час святкування Рош га-Шана проводили приватні центри Умані, Києва та Одеси. Стовідсотково інформували про позитивні ПЛР-тести Уманська лабораторія ". Усього було 29 позитивних. Із іншими лабораторіями в нас не було стовідсоткової комунікації, тож ми отримували опосередковану інформацію. Вони відправляли сюди виїзні бригади, які проводили дослідження. Ці роботи оплачувалися безпосередньо фондом. Основну інформацію у фонді не оприлюднюють", - зазначив він у коментарі Суспільному.

В Уманську міську лікарню нині госпіталізовано 27 хворих на коронавірус, з підозрою на коронавірус - один хасид. Про це Суспільному повідомив керівник місцевої поліклініки Юрій Пальчак.

"Минулого тижня госпіталізація була в районі 15-17 осіб, нині дещо зросла. Госпіталізовано 27 хворих: із низ 13 - мешканці міста, 14 - із прилеглих районів, бо це опорна лікарня. Одного хасида госпіталізували у терапевтичне відділення Уманської міської лікарні з підозрою на коронавірус. У нас немає даних про тисячу сімсот хасидів", - зауважив він.

За словами Івана Гейка, нині 93 хасиди перебувають на амбулаторному лікуванні в Умані, 15 паломників госпіталізували в Бориспільську лікарню, п'ятеро - у Переяславську.

Керівник обласного Управління охорони здоров'я Юрій Савенка, спалаху ковіду після приїзду паломників у місті немає, епідситуація контрольована.