Кабмін вніс зміни до правил карантину: що чекає на українців

Кабінет Міністрів вніс зміни до правил карантину в Україні. Тепер українці при наявності Covid-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень в "жовтих" і "червоних" зонах.

Нові Covid-сертифікатиЗгідно з новими правилами карантину, Covid-сертифікати будуть мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від коронавірусу.

Водночас "жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові позначки виключно в цифровому форматі, при цьому паперовий варіант документа не буде кольоровим.

"Жовта" зона карантинуКабінет міністрів спростив вимоги до роботи навчальних закладів під час "жовтої" зони. Вони будуть працювати за наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" Covid-сертифікатами.

Попри це у "жовтій" зоні не діятимуть обмеження, якщо всі учасники й не менше 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів матимуть "жовтий" або "зелений" Covid-сертифікат.

Також Кабмін дозволи закладам самим вирішувати, чи обслуговувати невакцинованих клієнтів.

"Червона" зонаЯкщо буде введена "червона" зона, то навчальні заклади працюватимуть у тому випадку, якщо у 100% працівників є "зелений" Covid-сертифікат.

Водночас обмеження "червоного" рівня не застосовуватимуться при наявності "зеленого" Covid-сертифікату. Зокрема, у відвідувачів (учасників), працівників та організаторів:

масових заходів, у тому числі релігійних;

працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів;

розважальних закладів;

ТРЦ;

закладів громадського харчування;

ринків;

спортзалів;

басейнів.

Скасування самоізоляції при перетині кордонуЯкщо у людини є "жовтий" або "зелений" сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19, то при перетині кордону їй не потрібно буде проходити самоізоляцію. Нововведення стосується і людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Коли нововведення набудуть чинностіВідомо, що зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні заходи для запобігання поширенню Covid-19 набудуть чинності через 7 днів з моменту публікації документа.

Раніше інформували, що в Україні збираються посилити карантин.