За два тижні МОЗ розгляне питання щеплення дітей від 12 років та потребу третьої дози від COVID-19, - Лапій

Рішення щодо потрібності вакцинації третьою дозою щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19 розглянуть впродовж наступних двох тижнів.

Про це на каналі UA:Перший під час ефіру програми "Зворотний відлік" заявив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій.

"За два тижні (приблизно буде це рішення - ред.)... Найближчим часом, приблизно за тиждень (розглянуть - ред.), вакцинуємо дітей від 12 років, чи не вакцинуємо, (також - ред.) щодо третьої дози для осіб з групи ризику, тяжкого перебігу COVID-19, які від початку погано відповідають на вакцинацію, мають нижчу ефективність. Ми розглянемо на НТГЕІ, будемо рекомендувати МОЗ. Я не знаю, яке буде наше рішення, але ми будемо це питання розглядати щодо третьої дози", - заявив Лапій.

Експерт вказав, що чим старший вік пацієнта, який отримує "бустерну" дозу, тим нижча ефективність: "Дві дози для осіб від 65 років - це 85% ефективності, не як у молодших людей".

Він додав, що перерва між дозами щеплення має бути близько 6 місяців: "Імунологи говорять від 6 місяців і більше, або близько 6 місяців. Ми бачимо це на прикладі Ізраїлю і де тривають такі інтервали між 2 і 3 дозою для осіб з групи ризику. Я думаю, що для осіб з групи ризику ми таке рішення приймемо, але поки почекаємо".

Також головний санлікар Ігор Кузін запевнив, що в Україні на сьогодні доступно близько 12 млн доз різних вакцин від коронавірусу, тому, як він запевнив, для додаткової вакцинації доз щеплень вистачить.

"Зараз в Україну поставлено 21 млн і до кінця року ми ще очікуємо 17 млн. Це лише Pfizer вакцини. Тобто кількості вакцини достатньо, щоб вакцинувати усе доросле населення України", - резюмував чиновник.