У Харкові будуть виробляти китайську вакцину проти COVID-19 CoronaVac ㅡ міськрада

Про це повідомили у міській раді Харкова.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов заявив, що підприємство збирається вкласти у виробництво вакцин приблизно 25-30 млн євро.

Цьогоріч група «Лекхім» стала офіційним постачальником вакцини CoronaVac в Україні. У компанії зазначили, що у період з 1 січня 2021 року до 31 серпня 2021 року здійснили постачання 8 802 316 доз цього препарату в Україну. Зокрема, понад 1,9 мільйона доз доставили у межах контракту між АТ «Лекхім» і ДП «Медзакупівлі України». А ще 6,8 мільйона доз привезли у межах контракту з компанією Crown Agents Limited. Що це за вакцина? CoronaVac — вакцина, яку виготовляє китайська компанія Sinovac Biotech. Її головний компонент — нежиттєздатні вірусні частинки. Вони не можуть спричиняти хворобу, але провокують імунну реакцію. Таку технологію використовують для виробництва багатьох інших вакцин, наприклад, проти поліомієліту та дифтерії. Зберігати китайську вакцину можна за температури 2-8°C. Для повноцінної імунізації людина має отримати дві дози з інтервалом у два тижні.

Цей препарат схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. За її даними, ця вакцина запобігала симптоматичним захворюванням у 51% вакцинованих, а також тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації у 100% людей, які взяли участь у дослідженнях.

Однак у випробуваннях брала участь незначна кількість людей, старших за 60 років, тому ефективність для цієї вікової групи оцінити не змогли.

А втім, ВООЗ усе одно рекомендує щеплювати літніх людей цією вакциною, оскільки зібрані з країн дані показують, що вона ефективна серед людей похилого віку.