Що означають зміни уряду до карантинних обмежень. Пояснює головний санлікар

Кабінет міністрів прийняв зміни до карантинних обмежень для забезпечення балансу між економікою і карантинними обмеженнями проти коронавірусу.

Про це на каналі UA:Перший під час ефіру програми "Зворотний відлік" заявив головний санлікар України Ігор Кузін.

"В умовах суворих обмежень ми маємо розуміти, що економіка країни має функціонувати. І ми маємо знайти баланс між можливостями економіки і протиепідемічним захистом. Тому були ініційовані відповідні зміни, які по суті врегульовують питання, яким чином вакциновані люди можуть користуватися загальними послугами, або як може працювати "вакцинований бізнес", особливо в умовах "жовтої", "помаранчевої", або "червоної" зон", - заявив чиновник.

За його словами, для "жовтої зони", яка по факту в Україні зараз, діють норми, які будуть дозволяти функціонувати підприємствам, організаціям, установам, для тих людей, які вакциновані однією вакциною.

"Тобто на них не буде поширюватися звичайні обмеження "жовтої" зони. Це норми за кількістю людей на один квадратний метр, або обмеження по відсотку заповненості залів", - додав він.

За його головного санлікаря, сертифікат будуть перевіряти на смартфоні.

"І саме для цього у цій постанові також були ініційовані так звані сертифікати, які поділяються на два типи, або два кольори: це сертифікат "жовтий" і сертифікат "зелений". Сертифікат "жовтий" - це сертифікат", який говорить, що людина або отримала одну дозу вакцини, або вона перехворіла на "ковід" і вона перебуває у шестимісячному терміні після завершення хвороби. Або ж вона має негативний результат ПЛР-тесту впродовж 72 годин", - розповів Кузін.