Карантин, день 551. Ресторани, спортзали та кінотеатри зможуть працювати в “червоній” зоні – умова

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми Свобода слова на ICTV, повідомляє “Укрінформ“.

“Сьогодні ті зміни, які ми запропонували в постанові, дозволяють працювати закладам або з такими обмеженнями, які були для жовтого рівня епідемічної небезпеки, або в разі, якщо вакциновано 80% колективу і приходять вакциновані люди – або в кінотеатр, або в спортзал – тоді можна ці обмеження не застосовувати. Власник закладу обирає, яким шляхом рухатися: або працює в карантинних обмеженнях, або показує, що цей заклад працює для вакцинованих і в ньому весь колектив вакцинований“, – сказав Ляшко.

За його словами, таким чином, заклади харчування, спортзали, кінотеатри тощо зможуть працювати і в разі введення “червоного” рівня епідемічної небезпеки, якщо 100% працівників цих установ матимуть ковід-сертифікат, що підтверджує повний цикл вакцинації проти коронавірусу, або проходитимуть ПЛР-тестування кожні три дні, або нададуть дані про перенесену коронавірусну хворобу.

Зазначимо, що тепер Сovid-сертифікат буде мати дві опції. “Жовтий” сертифікат інформуватиме про першу дозу вакцини, а “зелений” – про повний курс.

Нагадаємо, 13 вересня Кабмін змінив правила карантину в Україні. Постанова набуде чинності через 7 днів з моменту публікації.