Цього року в Україні очікують три штами грипу: в аптеки завезуть мільйон доз вакцини

Цьогорічний епідсезон грипу не відрізнятиметься від попереднього.

Як повідомили у МОЗ, циркулюватимуть ті ж самі штами: B/Washington, H1N1 та H3N2. Прогнозів щодо більш важкого перебігу хвороби також немає.

За словами головного санлікаря країни Ігоря Кузіна, минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше – отримали або важкий перебіг, чи стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання.

"Із червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкоштовних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тисяч доз).

Ми розраховуємо, що медичних працівників, принаймні тих, які працюють у "ковідних" лікарнях, ми зможемо вакцинувати від грипу безкоштовно за рахунок гуманітарної допомоги", – сказав Ігор Кузін.

Щодо аптечної мережі, до неї цьогоріч доставлять більшу кількість вакцин, ніж минулого року, – приблизно мільйон доз. Але остаточні кількості будуть регулюватися попитом, зазначили в МОЗ.

Крім того, Ігор Кузін анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника. Її поява запланована на перше півріччя 2022 року: "Українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах. В Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування".