Із Криму на материкову Україну можна буде в’їжджати за COVID-сертифікатами

Кабінет Міністрів України запроваджує зміни, які нададуть можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Йдеться про COVID-сертифікати.

Як повідомили в МОЗ, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції -- "жовтий" або "зелений" та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий "жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" – про повний курс, передає Depo.Крим.

За відсотком громадян з "зеленими" та "жовтими" сертифікатами визначатиметься, як працюватимуть ті чи інші заклади під час ускладнення епідеміологічної ситуації. Наприклад, у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки навчальні працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами.

Запроваджені Урядом зміни стосуються й перетину адмінмежі. "За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, "жовтого" чи "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій", – повідомили в МОЗ.

Ухвалені Урядом зміни набудуть чинності за сім днів.

Нагадаємо, 11 вересня у Криму було 233 нових випадки COVID-19.