“Встановлять спеціальні камери у ТЦ”: Кузін розповів деталі змін у карантині

13-го вересня Кабмін змінив постанову №1236, яка встановлює нові карантинні обмеження. Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, які саме зміни запроваджені у карантинних правилах.

Про це він заявив в інтерв’ю Liga.net.

Зміни у карантині в Україні

За його словами, рішення щодо карантинних зон виноситимуть держкомісії ТЕБ і НС, які відтепер засідатимуть щонайменше раз на два тижні. Крім того, він зазначив, що більшість обмежень “жовтої” та “червоної” зон не торкатимуться повністю вакцинованих людей або можуть бути полегшені.

“Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, будемо вимагати повний курс щеплення, оскільки він дає максимальний рівень захисту. У жовтій і помаранчевій зонах допускатиметься робота закладів освіти за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% принаймні однією дозою. Стосовно червоної зони – всі мають бути щеплені повним курсом. Те ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів”, - зазначив Кузін.

Якщо в області погіршуватиметься епідситуація, туди приїжджатимуть представники МОЗ, а також проводитимуть виїзні засідання комісій ТЕБ і НС. Також відомо, що невдовзі ВООЗ запустить пілот про деперсоналізований моніторинг стану ситуації з дотриманням протиепідеміологічних вимог.

“Будуть встановлені спеціальні камери у торговельних центрах на рівні областей країни, які дозволять побачити, скільки людей не використовують маски, чи дотримуються соціальних дистанцій”, - додав санлікар.

Він також підкреслив, що в Україні треба вакцинувати принаймні 24 млн людей, щоб вийти на світовий рівень. Однак наразі щепилися лише 5 млн, тобто 20% від кількості, яка потребує щеплення відповідно до дорожньої карти.

Інші новини про коронавірус:

На Закарпатті ситуація з захворюванням на COVID-19 суттєво погіршується. З наступного тижня там перейдуть до "жовтого" рівня епіднебезпеки.

Вакцинацію персоналу в освітніх закладах контролюватимуть кілька державних структур.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.