Вакцинація водіїв і масковий режим: Шмигаль розповів, як працюватиме громадський транспорт

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на пресконференції, відповідаючи на запитання, чи посиляться карантинні обмеження в громадському транспорті.

«Щодо транспорту, звичайно, ми будемо ставити вимогу вакцинації водіїв і працівників транспорту. Тобто тут підхід буде до всіх справедливий і однаковий: колективи мають бути вакциновані - в жовтій зоні мінімум одна доза, в червоній зоні – дві дози вакцини. Стосовно пасажирів, буде зберігатись масковий режим, буде зберігатись соціальна дистанція. Звичайно, в громадському транспорті вимагати сертифікати – це недоцільно. Як у метро можна вимагати сертифікат у пасажирів, яких йде великий потік в годину пік? Тому масковий режим і вакцинація працівників громадського транспорту – це ті вимоги, які будуть обов’язковими», - повідомив Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що головна мета уряду зараз - захистити людей, не втручаючись в економіку та не запроваджуючи жорсткого локдауну.

«Адаптивний карантин залишається адаптивним так, як він і був. Тобто основні параметри адаптивного карантину в постанові лишаються, вони будуть діяти, але він буде полегшений для тих колективів, які пройдуть курси вакцинації», - пояснив прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, 13 твересня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.

Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (жовту або зелену позначку) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс. У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спрощено вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікату.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.