В Україні оновили правила карантину: що варто знати запоріжцям

Зміни стануть чинними через 7 днів після публікації постанови уряду.

Відтепер українці зможуть отримати «жовті» та «зелені» COVID-сертифікати. Вони підтверджуватимуть вакцинацію, наявність негативного ПЛР-тесту (діє 72 години) та одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат будуть видавати після першого щеплення від коронавірусу. «Зелений» сертифікат видаватимуть після повного курсу вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові позначки у цифровому форматі в застосунку «Дія».

Також у «червоній» зоні карантину тепер зможуть працювати лише ті навчальні заклади, у яких весь персонал матиме «зелені» сертифікати. У «жовтій» зоні сертифікати мають отримати 80% працівників закладу.

Відповідно до рішення уряду, нові карантинні обмеження не поширюватимуться людей, що мають «зелені» або «жовті» COVID-сертифікати.

Привілеї для закладів діють у «жовтій» зоні, якщо 80% персоналу та відвідувачів мають «жовтий» або «зелений» сертифікати. Такі правила діють для: масових заходів;

кінотеатрів;

театрів, музеїв або інших культурних закладів;

спортзалів та басейнів.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

Привілеї у «червоній» зоні діють, якщо весь персонал та відвідувачі закладу мають «зелений» сертифікат. Вони поширюються на: масові заходи, зокрема релігійні;

кінотеатри, театри, музеї та інші культурні заклади;

розважальні заклади;

ТРЦ;

заклади громадського харчування;

ринки;

спортзали;

басейни.

Крім цього, українці з «жовтим» або «зеленим» сертифікатом при перетині кордону будуть звільнятися від самоізоляції. Правило також стосується людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій України.

Джерело: Village

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5

Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp

Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp

Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/