В Україні встановлять спецкамери для перевірки дотримання норм карантину

Незабаром в Україні з'являться спеціальні камери для контролю за дотриманням маскового режиму в місцях масового скупчення людей, зокрема у торгово-розважальних центрах (ТРЦ). Завдяки цьому МОЗ планує посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень, зокрема маскового режиму, повідомив в інтерв'ю виданню LIGA.net головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Будуть встановлені спеціальні камери в торгових центрах на рівні областей країни, які дозволять побачити, скільки людей не використовують маски або не дотримуються соціальної дистанції, - заявив Кузін.

Посадовець також зауважив, що якщо епідемічна ситуація погіршиться, у зв’язку з поширенням коронавірусного захворювання, почастішають його візити в області: "Найвірогідніше, у разі погіршення епідеміологічної ситуації будуть доволі часті візити до областей, до окремих закладів, щоб ми пояснювали або на місці переконувалися в тому, що норми працюють ефективно".

Крім того, на рівні областей планується проводити виїзні засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, що Через погіршення ситуації із коронавірусною інфекцією Закарпатська область вже з наступного тижня переходить у "жовту" зону епідеміологічної небезпеки.

Зокрема, заклади освіти, де вакциновано менш як 80% персоналу, закриють на карантин. Окрім цього голова Закарпатської ОДА опублікував списки шкіл в області, які не працюватимуть внаслідок посилення карантинних вимог.