Кабмін змінив правила карантину: вакциновані матимуть тепер привілеї

В Україні офіційно змінено правила карантину. Вакцинованим будуть надані певні привілеї в разі посилення карантинних обмежень, а сертифікати про вакцинацію офіційно розділили на два типи. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані ldquo;жовтийrdquo; або ldquo;зеленийrdquo;) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. ldquo;Жовтийrdquo; сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а ldquo;зеленийrdquo; - про повний курс.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з ldquo;жовтимиrdquo; чи ldquo;зеленимиrdquo; COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть ldquo;жовтогоrdquo; чи ldquo;зеленогоrdquo; COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають ldquo;зеленийrdquo; COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів ldquo;зеленогоrdquo; COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, ldquo;жовтогоrdquo; чи ldquo;зеленогоrdquo; сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.