22% шкіл Вінниччини мають рівень вакцинації не менше 80% від всього педколективу — Борзов

На Вінниччині збільшилась кількість хворих серед дитячого населення. Протягом останніх двох тижнів завантаженість ліжок обласної дитячої інфекційної лікарні становить 50%.

Про це під час наради повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

"Серед усіх регіонів України дитячі ліжка в області забезпечені киснем на 100%, але якщо буде чергова хвиля коронавірусу, то у нас цих ресурсів не вистачить, адже хворіють і дорослі", – пояснив Борзов.

Очільник області наголосив, що лише 22% шкіл області має від всього педколективу.

Також Борзов припустив, якщо з понеділка, 20 вересня, буде перехід областей до жовтої зони, а рівень вакцинації педколективу школи буде менше 80% – заклад перейде на "оnline" навчання.

"Безумовно, як мінімум дві категорії людей відчують додаткові труднощі. Це батьки, які змушені будуть продумувати шляхи вирішення питань, на кого залишити дитину та роботодавці, які будуть зазнавати економічних втрат від не врегульованого трудового процесу", – зазначив Сергій Борзов.

Наявність вакцини в області:

Пфайзер – 45 тис. доз, Астра зенека – 94 тис. доз, Коронавак – 86 тис. доз, Модерна – більше, ніж 5 тис. доз.В області функціонує 28 центрів вакцинації та 203 пункти щеплень, що працюють майже в кожній сімейній амбулаторії.

Також є п'ять приватних центрів, які теж долучені до вакцинації населення.

Щоденно працюють 42 мобільні бригади по щепленню, до роботи залучено 1270 медичних працівників.