Литва ввела жорсткі обмеження для людей без COVID-паспорта

14.09.2021

У Литві з 13 вересня набули чинності обмеження для людей без COVID-паспорта, який також називають «паспортом можливостей».

COVID-паспорт – це документ, що свідчить про вакцинацію від коронавірусу, перенесену хворобу або негативний COVID-тест, пише Delfi.

Люди без COVID-паспортів не зможуть потрапити в крамниці з товарами не першої необхідності, у торгові центри, на ринки, якщо їх площа перевищує 1500 квадратних метрів. Вони не зможуть відвідувати кафе, ресторани, салони краси, спортклуби, заходи за участю понад 500 осіб.

Без "паспорта можливостей" можна буде ходити в продовольчі магазини і на продуктові ринки, в крамниці з товарами для тварин, в аптеки, салони оптики, в цілому заклади, які мають окремий вхід, а їх площа не перевищує 1500 квадратних метрів.

Читай також: ЛИТВА ГОТОВА ПЛАТИТИ ПО € 300 НЕЛЕГАЛЬНИМ МІГРАНТАМ, ГОТОВИМ ПОВЕРНУТИСЯ НА БАТЬКІВЩИНУ

В громадському транспорті COVID-паспорт не потрібен. Однак всі пасажири повинні бути в масках і дотримуватися дистанції. Студенти вишів, колегій, і люди, які відвідують курси для дорослих, можуть ходити на контактні заняття тільки з "паспортом можливостей".