Фейкові ковидні сертифікати в школах: харківських вчителів очікують перевірки

У Харкові представники ХОДА відповіли на питання про вакцинацію в школах, а також прокоментували ситуацію з пропозицією вчителям купити підроблені сертифікати про вакцинацію.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА Максим Хаустов кореспонденту "Новини.LIVE Kharkiv"на брифінгу.

Скільки шкіл вже вакцинувалися

За словами Максима Хаустова, в області вже величезна кількість шкіл, в яких вакцинувалося понад 80% вчителів. Крім того, у багатьох навчальних закладах відсоток вакцинації у персоналу склав 100%. В університеті імені Кожедуба всі викладачі вакцинувалися на 100%. Конкретного списку або переліку шкіл директор Департаменту охорони здоров'я не навів.

Відзначається, що багато шкіл приєдналися до вакцинації, яка йде повним ходом. Є величезний попит на мобільні бригади, які їздять в ті освітні установи, які подавали заявки. А школи, в яких відсоток вакцинації склав 80%, продовжують підвищувати його до всіх 100%.

Про підроблені сертифікати вакцинації

Зовсім недавно в мережі та ЗМІ стала з'являтися інформація про те, що вчителям за гроші пропонують купити підроблені сертифікати про вакцинацію, щоб бути допущеним до роботи.

У ХОДА запевнили, що кожен проходить ретельну перевірку. Якщо сертифікат справжній, то він обов'язково відображається в державному додатку"Дія".

Яка ситуація з COVID-19 в Харківській області

У Харківській області більше 50 % співробітників шкіл вакциновані від COVID-19. При цьому також вже є класи, які знаходяться на карантині через нових хворих коронавірус.

Якщо в Харківській області посилять карантин, 39 шкіл не переведуть на "дистанціонку". У них вже вакциновано понад 80 % персоналу.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Facebook Новини.LIVE Kharkiv