В Україні спостерігається зростання коефіцієнта виявлення та динаміка госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 – KSE

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні спостерігається збільшення коефіцієнта виявлення COVID-19, який супроводжується зростанням динаміки госпіталізацій пацієнтів із коронавірусом.

Про це керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко повідомив на онлайн-брифінгу у вівторок.

"Коефіцієнт виявлення вже перевищує 6%, але не можна дивитися тільки на динаміку кількості виявлених випадків, потрібно дивитися паралельно й на госпіталізацію. За останній тиждень темпи госпіталізації прискорилися, ми вже маємо зростання госпіталізації тиждень до тижня на рівні 31%", – сказав він.

Ганиченко зазначив, що "це дуже великий показник, наразі високі темпи зростання госпіталізацій".

Він також звернув увагу на динаміку різниці між виписками та госпіталізаціями.

"Якщо минулого тижня говорили, що госпіталізація перевищує виписки на третину, а два тижні тому це було 25%, то наразі госпіталізація перевищує виписки на 40%. Це означає, що відзначається прискорення заповнюваності ковідних ліжок, на ковідні ліжка приходить більше пацієнтів", – сказав він.

Ганиченко зазначив, що заповнюваність ковідних ліжок збільшується вже на 5 п.п. за тиждень, тоді як тижнем раніше цей показник становив 3 п.п., а ще раніше – 1-2 п.п.

Водночас він наголосив, що "ситуація залишається контрольованою, на рівні країни ліжка з киснем зайняті на 22%, реанімаційні – на 27%".

Він зазначив, що наразі госпіталізується в середньому до 1 тис. пацієнтів із COVID-19 на добу, а під час весняної хвилі захворюваності госпіталізували до 1800 пацієнтів на добу.

Ганиченко звернув увагу, що найбільш критична ситуація залишається в Чернівецькій області, де завантажена половина ліжок із киснем.