Скоро почне псуватися: Україна не встигає використати три мільйони доз вакцини AstraZeneca

Через недостатні темпи щеплення в Україні може зіпсуватися декілька мільйонів доз вакцини AstraZeneca. Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

З його слів, залишки усіх вакцин в Україні становлять близько 11 млн. доз, із них AstraZeneca — близько 3 млн.

«З початку серпня Україна отримала більше 3 млн доз вакцини AstraZeneca. З поточними темпами вакцинації — близько 10 тисяч щеплень на добу — збільшується ризик того, що вакцина не буде використана повністю. Щоб уникнути псування вакцини, необхідно збільшувати темпи її використання в п'ять разів», — підкреслив Ганиченко.

За словами експерта, рівень щеплення населення AstraZeneca впав після того, як в Україні з’явилися вакцини інших виробників. Щоб не втратити ці запаси, аналітики КШЕ радять збільшити темпи її використання майже в п’ять разів – до 45 тис. щеплень на добу.

За його словами, це можна зробити шляхом комбінації AstraZeneca з іншими вакцинами, запровадженням третьої бустерної дози AstraZeneca або загальним збільшенням вакцинації. Також можна передати вакцину в інші країни, які зможуть її освоїти.

Ганиченко наголосив, що рішення по AstraZeneca потрібно приймати негайно, бо термін її придатності спливає у кінці жовтня і кінці листопада.

Зауважимо, що поки в Україні найпопулярнішими є вакцина Pfizer, щеплення якою отримали понад 2,1 млн осіб, та Sinovac, якою вакцинували майже 1,7 млн осіб. Щеплення вакциною AstraZeneca (включно з індійською Covishield) отримали трохи більше мільйона людей.

Нагадаємо, крайню партію препарату AstraZeneca Україні надала Данія.