Коли на Кіровоградщині масово щеплюватимуть від COVID-19 підлітків

Рішення щодо потрібності вакцинації третьою дозою щеплення від коронавірусної хвороби розглянуть впродовж наступних двох тижнів.

Про це заявив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій на каналі UA:Перший (https://www.youtube.com/channel/UCPY6gj8G7dqwPxg9KwHrj5Q).

"За два тижні... Найближчим часом, приблизно за тиждень, знатимемо, вакцинуємо масово дітей від 12 років, чи не вакцинуємо; щодо третьої дози для осіб з групи ризику, тяжкого перебігу COVID-19, які від початку погано відповідають на вакцинацію, мають нижчу ефективність. Ми розглянемо на НТГЕІ, будемо рекомендувати МОЗ. Я не знаю, яке буде наше рішення, але ми будемо це питання розглядати щодо третьої дози", — зауважив Лапій.

Експерт вказав, що чим старший вік пацієнта, який отримує "бустерну" дозу, тим нижча ефективність:

"Дві дози для осіб від 65 років — це 85% ефективності, не як у молодших людей".

Він додав, що перерва між дозами щеплення має бути близько 6 місяців:

"Імунологи говорять від 6 місяців і більше, або близько 6 місяців. Ми бачимо це на прикладі Ізраїлю і де тривають такі інтервали між 2 і 3 дозою для осіб з групи ризику. Я думаю, що для осіб з групи ризику ми таке рішення приймемо, але поки почекаємо".

Також головний санлікар Ігор Кузін запевнив, що в Україні на сьогодні доступно близько 12 млн доз різних вакцин від коронавірусу, тому, як він запевнив, для додаткової вакцинації доз щеплень вистачить.

"Зараз в Україну поставлено 21 млн і до кінця року ми ще очікуємо 17 млн. Це лише Pfizer вакцини. Тобто кількості вакцини достатньо, щоб вакцинувати усе доросле населення України", — резюмував чиновник.