Плазмотерапія не лікує коронавірус

До такого сумного висновку дійшли дослідники з Університету Макмастера в Канаді. У багатьох країнах світу практикують переливання плазми людей, які перехворіли на коронавірус, пацієнтам з ковідом, котрі перебувають у важкому стані. Однак нове дослідження, опубліковане журналом Nature Medicine, показало, що плазма пацієнтів, які одужали, не знижує ризик підключення до штучної вентиляції легенів або смерті у найважчих хворих. Більш того, у людей, які отримували плазму, спостерігалися серйозні побічні ефекти, в порівнянні з тими, хто отримував стандартну допомогу.

Дослідження також показало, що профіль антитіл в крові у перехворілих надзвичайно мінливий, а через цих постійні зміни вкрай складно спрогнозувати реакцію на лікування.

Тепер дослідники з Канади застерігають від використання плазми видужалих пацієнтів при лікуванні важких хворих з коронавірусом, якщо тільки не проводяться якісь ретельно контрольовані клінічні дослідження. В ході нинішніх спостережень було також встановлено, що отримували плазму видужали хворих пацієнти відчували значно серйозніші побічні ефекти. Вони були пов'язані зі збільшенням потреб в кисні і посиленням дихальної недостатності.